PROGRAM

Bir konunun öğretilmesi amacıyla hazırlamış olduğunuz videoların çalınmasını engellemek gerekiyor. Bunun için FACE dediğimiz arayüz programını kullanıyoruz. Size sağlayacağı faydalar şunlardır:
FACE ARAYÜZ
Videolarınız DRX uzantılı şifreli dosyalar haline getirilmektedir. Videolar FACE arayüz programımız ile rahatlıkla seyredilebilmektedir. Arayüz programında Firma İsminiz, Firma Logonuz ve telefon numaralarınız eklenmektedir.

Hakkında kısmında sizin firmanızın bilgileri yer alacak, web sayfa linkinde sizin web sayfanızın linki olacak. Kısaca FACE Arayüzünde tamamen sizin bilgiler yer alacaktır. Bizimle ilgili olarak sadece Program Geliştiren kısmında TEKNOLOJİ DESTEĞİ olarak iletişim bilgilerimiz yer alacaktır.
ŞİFRELİ DOSYA
Göndereceğiniz videolar DRX uzantılı olarak şifrelenmektedir. Şifreleme derken sadece uzantısı DRX olarak değiştirilmemektedir. Videonun içeriği tümüyle şifrelenmektedir. Şifreleme ile ilgili olarak farklı varyasyonlar üretmektedir. Bu anlamda bir videonun içeriği bulunsa dahi diğerinin içeriğine ulaşması mümkün değildir.
FACE ARAYÜZ GÜVENLİĞİ
Face arayüz zaten exe uzantılı bir programdır. Yani direk assembly ve makine dili formatındadır. Ancak, şifreli programın da şifresini çözebilen programlar vardır. Bu yüzden FACE arayüz programı yani exe si tekrar şifrelenmektedir. Bu şifrelemeyi dünya üzerine şifreli programı şifreleyen firmalar vardır. Onların lisansını aldığımız programı ile yapmaktayız. Bunun da gerçekten çok faydasını görüyoruz. Hacker’lara karşı tam önlem almış olunmaktadır. Bırakın kodu çözmeyi, başlık dahi görülememektedir.

1 Nolu resme baktığınızda şifreli bir program olmasına rağmen Reflector vb. program ile exe nin içerisi rahatlıkla görünmektedir. Yazılan şifreler rahatlıkla çözülebilmektedir.
2 Nolu resme baktığınızda şifreli programımız tekrar “exe şifreleme programı” ile güven altına alınmaktadır. resimde de gördüğünüz üzere exe nin içerisine kesinlikle bakılamamaktadır. İkinci bir güvenlik sağlanmıştır.
ANTIVIRUS GÜVENLİĞİ:
Video izleme programları format atıldığında, Windows çöktüğünde vb. çalışabilmesi için bilgisayarın donanım bilgilerini almaktadır. Aldıkları bu bilgileri ilgili firmaya göndermektedir. Özel bilgilerini ilgili firmaya gönderdiğinden Norton, Nod32 vb. antivirüs programları “Video İzleme Programı” nı virüs olarak belirleyip silebilmektedir. Firmamızın yazdığı “Video İzleme Programı”; tüm antivirüs programları tarafından güvenli firma, güvenilir kod onayı almıştır. Bu sayede hiçbir antivirüs programına takılmamaktadır ve güvenilir program onayı almaktadır. Aşağıdaki resimde görüleceği üzere kod üreticisi bellidir. (Meysa Bilişim)
KARALİSTE GÜVENLİĞİ:
A kişi sizden Eğitim setini satın aldı. Bilgisayarına kurdu. Sonradan size telefon açtı. “Bilgisayarım çalındı, eğitim setini lisansını memleketimdeki pc de açık kaldı vb. sözleri söyleyip lisansını açtırdı. A kişi eğitim setini arkadaşı B ye verdi ve onun bilgisayarında da kurdu. O zaman sistem hemen devreye girip ”hem A PC de, hem de B PC de lisans açıktır, lisans sadece bir bilgisayarda olur” diye yazıp iki lisansı da kara listeye alır yani sizin izniniz olmadan hiç bir PC de bu lisans artık çalışamaz. Bu sayede olur da bir şekilde aynı anda birden fazla PC de çalıştırmayı başarsalar dahi program hemen devreye girip, emek hırsızlarını engeller. Aşağıdaki resimde gördüğünüz Paket No su gizlenmiş hatayı alırlar.
BOŞ LİSANS GÜVENLİĞİ
Müşteri sizden çeşitli söylemlerle lisansı iptal ettirdi siz sunucudan(server) iptal ettiniz. Ancak müşteri kendi bilgisayarında lisansını iptal etmedi. Örnek “siz sunucudan iptal edin, ben tatilden dönünce evdeki lisansı çalıştırmadan sileceğim dedi” siz sunucudan lisansı iptal ettiniz, ama kendi tatilden dönmesine rağmen lisans iptal etmedi. Tatilden döndü ve “Video İzleme Programında” set videosu seyretmeye başladığı an, sistemimiz müşteriye bırakmadan lisansı durdurur. Bu sayede sistemin birden fazla yerde çalışması engellenmiş olur. Aşağıdaki resimde gördüğünüz Paket No su gizlenmiş hatayı alırlar.
LİSANSLAMA YÖNTEMLERİ
Öğretim seti bir müşteriye zimmetlendiği için lisanslanmaktadır. Bu sayede öğretim seti içersindeki DVD ‘lerin kopyasını başkasına verse dahi zimmeti 1.şahısta olacağından, 2.şahıs DVD leri kullanamamaktadır. Ancak, 1.Şahısın “Lisansını Durdur” işlemi yapması halinde 2.Şahıs “Lisans Başlat” işlemi yaparak öğretim setini kullanabilmektedir. “Lisana Başlat” veya “Lisans Durdur” işlemi yapabilmek için 3 adet yöntem vardır:

a.Internet Yolu: İnternet yolu ile lisans durdur veya başlat işlemi yapılabilmektedir. Durdurma veya başlatma işlemi ad soyad bilgileri girildi ise en fazla 3 saniyede işlem bitmektedir. Bu sayede birden fazla bilgisayarda çalıştırmak isterse, bilgisayarlar arası geçişte çok büyük kolaylık sağlamaktadır. (Eğer flash bellek veya USB Harddisk varsa bunların hiçbirine gerek yok.)

b.Telefon Yolu: Interneti yoksa telefon yolu ile Lisanslama yapılabilmektedir. Telefon seçeneğinde sizin belirleyeceğiniz telefon numarası “Video İzlem Programı” arayüzünde yazacaktır.

c.SMS Yolu: Interneti yoksa diğer bir alternatif ise SMS(Mesaj) yöntemidir. Robot programı göndereceği SMS ile 7/24 lisansla yapabilmektedir. Göndereceği SMS e karşılık lisanslama kodu SMS olarak geri dönmektedir.
FLASH BELLEK VE TAŞINABİLİR HARDDISK DE İZLEYEBİLME ÖZELLİĞİ
Bilgisayardan bağımsız çalışabilme özelliğine sahiptir. Müşteri öğretim setini birden fazla bilgisayarda çalıştırmak isteyebillir. Örneğin öğretim setini hem evde hem de işyerinde çalıştırmak isteyebilir. O zaman öğretim setini Flash Bellek veya USB Harddiske kurulmaktadır. Bu sayede hangi bilgisayara takılırsa takılsın direk çalışmaktadır. Video İzleme Programı “Tak ve Çalıştır” özelliğine sahip olmaktadır. Lisanslamaya uğraşmaya gerek yoktur.
DİĞERLERİ
Konu Listesi: Bu sayede öğretimi konu konu olarak baştan sona doğru yapıyoruz. Bu sayede videolar topluluğu olarak değil. Öğrenimin olması gerektiği gibi sizin söyleyeceğiniz konu sırasına göre sıralayabiliyoruz.

Video Arama: Öğrenci video içersinde arama yapabilmektedir.

HD Görüntü: Arayüz programında HD veya Full HD formatında video gösterilebilmektedir.

Hızlı Kurulum: FACE Arayüz programı 10 saniye içersinde bilgisayara kurulabilmektedir.

Otomatik Güncelleme: Program kendiliğini güncelleyebilme özelliğine sahiptir. Bu sayede “Video İzleme Programı”nda yaptığımız değişiklik direk kullanıcıların kullandığı “Video İzleme Programı”na yansıyacaktır. Her türlü yenilik, güncelleme direk kullanıcıya aksedecektir.

Otomatik Haber: "Video İzleme Programı" nda otomatik haber kısmı vardır. Bu sayede günlük web sayfalarında olduğu gibi haber iletebileceksiniz. Örnek "Bu ay Siemens programında %30 indirim vardır." Şeklindeki haberi direk kullanıcı görebilecek.

Yorum Yazabilme: "Video İzleme Programı" nda "Yorum Yazma" paneli eklendi. Bu sayede kullanıcıdan setiniz ile ilgili olarak yorumları alabilirsiniz.